Frikë për Italinë, numrat e rasteve pozitivë ndaj COVID-19 rriten, ja rajoni më i prekur

45

Numri i personave të infektuar me COVID-19 ka pësuar rritje të frikshme.

Në 24 orët e fundit numri i personave pozitivë ndaj COVID-19 është 2548 si dhe 24 persona të tjerë kanë humbur jetën.

Këta numra të infektimeve janë shqetësues sepse janë më të lartit që muaji prill, kur Italia u godit nga vala e parë e koronavirusit.

Frika është shtuar për sa i përket rajonit të Veneto i cili është rajoni me më shumë raste të reja.