Ballina BOTA Francë, zjarr në një pallat në Paris, shtatë të vdekur dhe 25...

Francë, zjarr në një pallat në Paris, shtatë të vdekur dhe 25 të plagosur

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën dhe 25 të tjerët janë plagosur si pasojë e një zjarri të rënë në një pallat tetë katësh në Paris.

Lajmi u bë i ditur nga mediat franceze të cilat raportojnë nëse në mesin e të plagosurve ka edhe tre zjarrfikës.

Sipas tyre zjarri ra rreth orës 1:00 të mëngjesit në një pallat të viteve ’70. Nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit por sipas mediave franceze ai është tëpër i madhe dhe mund të ketë edhe viktima të tjera. Zjarrëfikësit janë ende në flakë me zjarrin për shuarjen e tij.

foto galeri

foto galeri