Ballina BOTA Francë, protestat nuk ndalen, tymi i zi mbulon kullën Eiffel

Francë, protestat nuk ndalen, tymi i zi mbulon kullën Eiffel

Rrugët e Parisit janë ndezur sërish gjatë protestave të “jelekëve të verdhë”, ku, si pasojë e djegies së koshave dhe makinave, kulla Eiffel është mbuluar nga tymi i zi.

Ndërkohë, forcat policore janë detyruar të përdorin edhe gazin lotsjellës për të shpërndarë turmën.

Prej më shumë se shtatë javësh tashmë, protestuesit në Francë kundërshtojnë politikat tatimore të qeverisë franceze.