Aktualitet BOTA LAJME

Florida, miratohet ligji i pazakontë për profesorët.

Një ligj i pazakontë është miratuar me datë 1 maj nga parlamenti i shtetit të Floridas në SHBA. Ky ligj është propozuar nga presidenti Donald Trump pas tragjedisë së Parkland ku u vranë 17 persona e 50 mbetën të plagosur nga veprimi makabër i një ish-studenti.

Për këtë arsye, është miratuar një ligj që i lejon profesorëve të mbajnë armë në orën e mësimit dhe brenda universitetit.

Të pranishmit votuan 65 pro dhe 47 kundër duke miratuar kështu ligjin!

 

admin

Shto nje Koment

Klikoni këtu për të postuar një koment