Flakë në hotelin luksoz të VIP-ave, pushuesit kacavjerren për të shpëtuar, raportohet një viktimë e 10 të plagosur

103

Një hotel i mirënjohur e luksoz në Spanjë është përfshirë nga flakët. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme, teksa bëhet fjalë për hotelin “Costa Del Sol”, i njohur për klientët e tij eksklizivë.

Daily Mail, raporton se nga zjarri një person ka vdekur dhe 10 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Pamjet e mëposhtëme tregojnë tmerrin e përjetuar nga vizitorët e hotelit.

Hoteli, pesë milje larg Marbella, vizitohet shpesh nga të famshmit si Lauren Goodger, Abi Clarke Lauren Pope e të tjerë.

https://videos.dailymail.co.uk/video/mol/2020/08/21/3057949332643429468/640x360_MP4_3057949332643429468.mp4?_=1