Fier, pesë persona në pranga, në kërkim për vjedhje dhe falsifikim vulash

Policia e Fierit ka vënë në pranga 5 persona, pas intensifikimit të masave për kapjen e tyre pas shpalljes në kërkim për rëndimin e akuzave të ndryshme.

Personat e arrestuar janë kapur pasi akuzohen për disa vepra penale dhe janë të dënuar në mungesë me burg për vjedhje dhe falsifikim vulash.

Njoftimi i policisë:

Plan masash për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore. Kapen dhe ndalohen 4 shtetas të cilët ishin në kërkim.Gjithashtu policia arreston në flagrancë 1 shtetas i cili lëviste me automjet të dyshuar të vjedhur dhe pa leje drejtimi.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier, në zbatim të planit të masave për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasve:

E.K, 32 vjeç, banues në Fier. Për këtë shtetas, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier ka vendosur masë sigurie “Arrest me burg” për veprën penale “Vjedhje”.

A.K, 46 vjeçe, banuese në Fier.

Ndalimi i kësaj shtetases u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier e ka dënuar me 6 muaj burg për veprën penale “Falsifikim të letërnjoftimeve, pasaportave ose vizave”.

E.B, 35 vjeç, banues në Lushnje.Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka dënuar atë me 6  muaj burg për veprën penale “Falsifikim të letërnjoftimeve, pasaportave ose vizave”. L.K, 46 vjeç, banues në Fier.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë për veprën penale “Dhunë në familje” pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij. Gjithashtu u arrestua në flagrancë shtetasi: A.C, 54 vjeç, banues në Lushnje. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi është kapur duke drejtuar automjetin tip B.M.V i dyshuar i vjedhur jashtë shtetit dhe i pa paisur me leje drejtimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *