Ballina Aktualitet Fier, përplasen dy makina, plagoset shoferi

Fier, përplasen dy makina, plagoset shoferi

Një automjet tip “Renault” është përplasur me një automjet tip “Benz” pranë vendit të njohur si “Rotondua e Sheqit” në Fier.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i “Renaultit”, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve të spitalit rajonal Fier.

Bëhet me dije për se parametrat e tij jetësor janë të qëndrueshëm dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Përplasja ka qenë e fortë, ndërsa të dy automjetet kanë pësuar dëme materiale. Policia ka shtuar në vendin e ngjarjes, ndërsa ende nuk dihen shkaqet e përplasjes ndërsa vijon puna për dokumentimin e saj.