Ballina Aktualitet Fier, makina qëllohet me breshëri automatiku

Fier, makina qëllohet me breshëri automatiku

Një makinë është sulmuar me breshëri automatiku gjatë natës. Ngjarja ka ndodhur në Fier, ndërsa makina ishte parkuar pranë një karburanti në zonën e njohur si Zhupan. Fatmirësisht në makinë nuk kishte persona.

Ndërsa paraprakisht mësohet se drejt saj është qëlluar me 9 plumba. Punonjësit e karburantit kanë menduar se kanë qenë fishekzjarrë.

Ndërkohë policia ka sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë dhe ka nisur hetimet.