Euro 2020/ Reja publikon listën kundër Turqisë dhe Moldavisë, ja surprizat

60

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, ka publikuar listën me lojtarët e grumbulluar për dy takimet e radhës, kundër Turqisë dhe Moldavisë.

Portierë: Etrit Berisha, Alban Hoxha, Thomas Strakosha dhe Gentian Selmani
Mbrojtës: Berat Gjimshiti, Elseid Hysaj, Ardian Ismajli dhe Lorenc Trashi
Mbrojtës: Marash Kumbulla, Frederik Veseli, Mihaj, Dermaku
Mesfusha: Amir Abrashi, Lindon Selahi, Keidi Bare dhe Ledian Memushaj
Mesfusha: Klaus Gjasula, Kristi Qose, Ylber Ramadani dhe Emir Lenjani
Sulmues: Odise Roshi, Bekim Balaj, Rei Manaj, Taulant Seferi, Cikalleshi

Risia në këtë grumbullim janë talenti i Twente-s, Selahi, dhe Seferi. Jashtë listës kanë mbetur kapiteni Mërgim Mavraj dhe Armando Sadiku