Elbasan, kapet ‘gangsteri’ një mal me akuza

58

Një 32-vjeçar i shpallur në kërkim për një sërë veprash penalë eshte arrestuar nga Policia e Elbasanit në bashkupunim me efektivët e kryeqytetit.

Sipas Policisë i prangosuri është 32-vjeçari Thanas Bego i cili dyshohet për vepra të vjedhjes dhe të plagosjes me dashje, por ndaj tij rëndojnë edhe akuza të tjera si mosbindje ndaj efektivëve si dhe shkatërrim prone.