Elbasan, arrestohet pasi goditi infermierin e spitalit

35

Policia e Elbasanit ka arrestuar shtetasin Besnik Dashana, 33 vjeç, banues në Elbasan, pasi për motive të dobëta ka goditur infermierin e spitalit të Elbasanit.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar në vendngjare, pasi kanë marrë njoftimin dhe kanë bërë arrestimin në flagrancë të autorit 33-vjeçar.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale “Goditjet për shkak të detyrës” parashikuar nga neni 237 i Kodit Penal.