Egjipt, shpërthen autobusi me turistë, dy të vdekur e dhjetra të plagosur

40

Një autobus me turistë ka shpërthyer pak çaste më parë në Kairo të Egjiptit duke lënë dhjetra të vdekur e të plagosur.

Sipas mediave lokale shpërthimi ka ndodhur në jug të Gazës, pranë Piramidave, një zonë e populluar nga turistë.

Shpërthimi dyshohet se është sulm terrorist, ndërsa mësohet se dy persona kanë mbetur viktima dhe 12 të tjerë të plagosur.