Edi Rama jep lajmin:”Vaksina anti-COVID-19 do të jetë falas dhe pa detyrim”

345

Edi Rama ka folur në konferencën e sotme për shtyp për ‘Ekonomia në Fokus’, ku theksoi se do të bëhet një financim masiv për sigurimin e vaksinës që ajo të jetë falas për të gjithë qytetarët dhe do të jetë pa detyrim.

“Do të na duhet të financojmë masivisht për të garantuar vaksinimin falas, jo me detyrim. Çdo qytetar që do dëshirojë të vaksinohet, vaksina për ta do të jetë falas dhe nuk bëhet fjalë për shifra të vogla”,- tha Rama.