Tani është koha për tu përqëndruar në copat që do të veshim në vjeshtë-dimër 2018/2019. Pavarësisht temperaturës së nxehtë të këtyre ditëve, kjo është koha e përsosur për të njohur të gjitha trendet më në modë të sezonit të ardhshëm. Ngjyra më trendy e këtij sezoni e cila zakonisht konsiderohet si një hije verore është e verdha.

Falë toneve të ngrohta, e verdha është gjithmonë në trend gjatë verës. Këtë vit, për fat të mirë, kjo ngjyrë do të qëndrojë me ne edhe në dimër dhe do të shtojë një vibe energjik për veshjet tona, veçanërisht në veshjet e sipërme që do të na mbrojnë nga të ftohtit. Michael Kors zgjodhi të verdhë për xhaketa e tij të tartanit, Balenciaga e bëri atë deklaratën e manteleve të saj të skalitur, ndërsa Balmain zgjodhi një ton neoni për mantele të shkurtra leshi. Maison Margiela dhe Tod’s, në vend të kësaj, zgjodhën hije të errëta për kanalet e tyre.

Pothuajse çdo shtëpi mode e ka zgjedhur të verdhen dhe nuancat e saj të theksuara për të na shoqëruar në garderobën e këtij dimri plot printe dhe ngjyra të guximshme.