E trishtë, i riu që u vetëvra në Tiranë ishte pushuar nga puna si mësues

42

Një person i moshës rreth 30-vjeç, ka rënë nga kati i 8-të i një pallati mesditën e djeshme në zonën e Yzberishtit, duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Detaje tronditëse kanë dalë nga ngjarja ku burime bëjnë me dije se i riu vuante nga depresioni. Mendohet se problemet e shëndetit mendor kishin ardhur pas largimit të tij nga puna. Mësohet gjithashtu se 30-vjeçari punonte si mësues dhe përpara disa kohësh ai është shkarkuar për arsye që ende nuk dihen. Ndërkohë viktima ishte i fejuar.

Kujtojmë se ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme tek kompleksi i pallateve “Lin. Construction” në Yzberisht rreth dy orë më parë.