E rëndë në Itali/Punonte si prostitutë, shqiptarja vritet me thikë nga një person

329

Një 47-vjeçare shqiptare e cila punonte në Itali si prostitutë është vrarë.

Ajo është identifikuar si Luljeta Heshta.

E ndjera është goditur 5 herë me thikë nga një person.

Ky person fillimisht e ka thirrur, më pas e ka ndjekur nga mbrapa e ka tërhequr zvarrë e më pas e ka qëlluar për vdekje.

Image result for luljeta heshta

Policia u njoftua për krimin nga disa persona kalimtarë të rastit rreth orës 12:59.

Në momentin që policia arriti në vendngjarje Luljeta kishte marrë dy plagë në këmbën e djathtë dhe 3 në shpinë.

Policia italiane është duke punuar për identifikimin e vrasësit të cilin kalimtarët e përshkuan si një ‘burrë i veshur me të zeza’ dhe që nuk i dukej fytyra.

Hetimet vijojnë për të zbardhur këtë krim makabër.