E rëndë në Itali, i riu shqiptar humb jetën teksa kthehej nga puna/EMRI FOTO

49

Një djalë 18-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Itali si pasojë e një aksidenti me motorr.

Mediat italiane shkruajnë sei bëhet fjalë për Rusjon Kercuku. Djali punonte si kamarier në një hotel në Cattolica dhe po kthehej pas turnit të tij në shtëpi.

Sipas policisë, i riu ka humbur kontrollin e mjetit dhe u përplas me një shtyllë.

Plagët në kokë dhe gjoks ishin fatale për të riun, i cili ndërroi jetë në vend.

Jacopo Zuccari Mondolfo