E rëndë/ E reja i vë flakën vetes pasi spërkatet me benzinë. Emri

43

E rëndë në Pogradec. Vetëdigjet me benzinë 30-vjeçarja , niset me urgjencë me helikopter drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Kalivaç të Pogradecit, ku raportohet se një 30-vjeçare, e identifikuar si Doloreza Hamzallari, është vetëdjegur me benzinë.

Sipas të dhënave paraprake, e reja është në gjendje të rëndë, pasi ka pësuar djegie të shkallës së 3-të dhe pritet nisja e saj me helikopter drejt Tiranës për marrjen e një ndihme më të specializuar mjekësore.

Paraprakisht dyshohet ngjarja të ketë ndodhur për shkak se ajo vuante nga depresioni, ndërsa policia vijon hetimet për zbardhjen e plotë të saj.