Ballina Kronikë E çuditshme, zjarre masive në Korçë

E çuditshme, zjarre masive në Korçë

Disa flakë masive zjarri kanë shkrumbuar dy automjete, një pikë karburanti jashtë funksionit si edhe një restorant dhe pikë bastesh në fshatin Velitërnë të Korçës.

Shkak i zjarreve është bërë një ngjarje aksidentale, ku drejtuesi i një kamioni i lodhur nga rruga, ka ndaluar kamionin në afërsi të pompave të karburantit dhe ka ndezur sistemin e ngrohjes para se të flinte, por automjeti është përfshirë nga flakët si edhe vetë ai ka marrë dëmtime.

Nga flakët është djegur edhe një makinë e cila ndodhej e parkuar në afërsi të kamionit, ndërsa dëme të shumta ka pësuar edhe karburanti ku mësohet se janë djegur pompat dhe pajisje të tjera.

Policia po heton ende për ngjarjen, e cila dyshohet se është aksidentale.