Durrës/Lëvizte me armë me vete, arrestohet 19 vjeçari

258

Një adoleshent në Durrës është arrestuar, pasi është kapur nga policia duke lëvizur me armë me vete.

I arrestuari është shtetasi me iniciale, R. G., 19 vjeç, banues në Fllakë.

I riu u ndalua nga policia në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Shënvlashit”, dhe gjatë kontrollit fizik atij ju gjet një armë zjarri pistoletë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale