Durrës, helmim masiv në një rrobaqepësi

145

Rreth 40 punonjëse të një rrobaqepësie janë paraqitur menjëhere në urgjencën e Spitalit të Durrësit pas një helmimi.

Mësohet se punonjëset janë ndier keq, duke pasur marrje mendsh dhe këputje.

Aktualisht ato po marrin trajnimin mjekësor në spitalin e Durrësit.

Sipas mjekëve po vëzhgohet gjendja e tyre dhe nëse kanë probleme të rënda do nisen me urgjencë drejt Tiranës.