Aktualitet LAJME Lajmi i Fundit SLIDER 1

Durrës, arrestohet 53-vjeçari në Katund Sukth, dyshohet se hyri me armë në qendrën e votimit

Një 53 vjecar është arrestuar mëngjesint e sotëm nga Policia e Shtetit, pasi dyshohet se ka hyrë me armë në një qendër votimi në Katund Sukth, në Durrës. Në njoftimin zyrtar të Policisë së Shtetit lidhur me këtë rast theksohet se 53-vjeçari kërcënoi me armë komisionerët dhe ka prekur kutinë e votimit.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 09:00 të mëngjesit të sotëm.

Sipas njoftimit, uniformat blu kanë arrestuar shtetasin Ramiz Bakanaçi, 53 vjeç, banues në Katund Sukth. Gjatë arrestimit është sekuestruar edhe një armë zjarri automatike.

admin

Shto nje Koment

Klikoni këtu për të postuar një koment