Dramatike në Lushnje, adoleshentët grabisin të moshuarën, i hedhin gaz lotsjellës

241

Dy adoleshentë në Lushnjë, janë vënë në pranga pasi kanë dhunuar një të moshuar, duke tentuar ta grabisnin në banesë.

Policia thotë se gjatë ditës së djeshme, një 18-vjeçar, J.K., dhe bashkëpunëtorja e tij 16-vjeçare, K.B., kanë hyrë në banesën e shtetases 64-vjeçare, me iniciale L.Z., në lagjen “18 Tetori”.

Pasi janë futur në banesë, ata i kanë hedhur të moshuarës spraj lotsjellës në fytyrë, si dhe kanë ushtruar dhunë ndaj saj.

Djali dhe vajza e mbyllën 64-vjeçaren në një dhomë të banesës dhe kanë vijuar që të kontrollojnë për sende me vlerë, por nuk kanë gjetur gjë dhe janë larguar.

Policia sekuestroi në cilësinë e provës materiale sprajin lotsjellës që ata kishin përdorur me qëllim realizimin e vjedhjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë, për veprën penale “Vjedhja me dhunë” e mbetur në tentativë, e kryer në bashkëpunim.