Dramatike në Elbasan/Mori vesh se ishte me COVID, i riu vetëhidhet nga kati i tretë i spitalit

251

Një i ri, vetëm 24 vjeç ka tentuar të hidhet nga spitali COVID në Elbasan.

24-vjeçari po kurohej në shtëpi, ndërsa kishte shkuar me të atin për të bërë analiza në laboratorin e spitalit, i cili ndodhet në katin e tretë.

Ai është shkëputur nga i ati dhe është hedhur nga kati i tretë i spitalit.

Aktualisht mësohet se i riu H.P., është në gjendje kritike për jetën.

Nga ana tjetër spitali i Elbasanit ka deklaruar se i riu ishte në gjendje të qëndrueshme dhe po i bëheshin kontrolle të nevojshme.

Babai i të riut ka treguar se ishte drejtuar me të birin në një klinikë private ku kishin bërë tamponin e rezultuar pozitiv dhe ishin drejtuar në spital për trajtim të mëtejshëm.
Sipas tij i biri është trembur nga rezultati i testit.