Donald Trump fiton betejën me virusin:”E munda këtë virus të tmerrshëm të Kinës”

28

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës është shëruar plotësisht nga koronavirusi.

Ai kreu i Shtëpisë së Bardhë tha sot se rreziku ka kaluar, dhe nuk ka më asnjë problem.

Tregon se është në gjendje shumë të mirë.

“Presidenti është në gjendje shumë të mirë për të vazhduar betejat”, tha Trump.

“E munda këtë virus të çmendur, të tmerrshëm të Kinës. Kam kaluar provën më të lartë, standardet më të larta dhe jam në një formë të shkëlqyeshme. Dhe më duhet t’ju them se ndihem vërtet mirë”, shtoi ai.