Do nxirreshin jashtë vendit, bllokohen 26 mijë dollarë në Rinas

32

Një sasi e konsiderueshme parash, 26 mijë e 300 dollarë, janë sekuestruar mbrëmjen e sotme në Rinas.

Dyshohet se sasia e parave të padeklaruar do të nxirreshin jashtë Shqipërisë. Shuma e parave dyshohet si i përkiste një shtetasi turk dhe një shtetasi sirian.

Nuk bëhen ende të ditura të tjera informacione, ndërkohë policia ka filluar punën për të rënë zbardhur të plotë këtë ngjarje.