Del në shitje vila e Mbretëreshës Elizabetë

45
Uppa/Photoshot/Keystone PRess Dec. 07, 2011 - Princess Elizabeth in Malta - 1949 - ©TopFoto (Credit Image: © Uppa/Photoshot/UPPA/ZUMAPRESS.com)

Bëhet fjalë për “Villa Guardamangia”, e cila ndodhet në Maltë dhe është vendi ku Mbretëresha dhe Princi Philip jetuan, përpara se Elizabeta të kurorëzohej.

“People”, është një shtëpi në formë pallati mbretëror, ku monarkja më e fuqishme e botës jetoi me bashkëshortin e saj për 2 vite, në kohën kur Philip kryente shërbimin ushtarak në detin Mesdhe. Vila ka një dhomë ndenjeje shumë të madhe, një dhomë ngrënie, një “lounge”, kuzhinën, 6 dhoma gjumi, 3 banjo, sallën e madhe mbretërore, 2 garazhe dhe disa dhoma që të nxjerrin te një kopësht gjigand plot gjelbërim.