COVID-19 godet botën e gazetarisë, humb jetën komentatori sportiv/EMRI

59

Koronavirusi i merr jetën gazetarit dhe komentatorit sportiv fierak, Mikel Mbirçaj.

Gazetari gjeti vdekjen në moshën 62-vjeçare pasditen e djeshme, si pasojë e Covid-19.

Ai ushtronte profesionin e tij në Fier, dhe ishte mjaft i njohur në komunitetin e qytetit.

Ministria e Shëndetësisë tha pasditen e djeshme, se aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 206 pacientë, 20 në terapi intensive nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar.

Rastet aktive janë 5195, ndërsa i viktimave ka shkuar në 400.