COVID-19/12 të infektuar për 24 orë , ja qytetet e prekura

62

MSH ka lajmëruar se nga 174 testime të kryera janë konfirmuar 12 infektime të reja. Rastet e reja shtrihen: 7 në Tiranë, 2 në Fier, 2 në Krujë, 1 në Durrës.

Orët e fundit gjithashtu janë shëruar 6 persona.

🔴MINISTRIA E SHËNDETËSISË DHE MBROJTJES SOCIALE – Përditësimi i situatës së COVID-19Dr. Eugena TominiInstituti i Shëndetit Publik

Gepostet von Edi Rama am Freitag, 22. Mai 2020