Ballina Aktualitet Çorovodë, vjedhin benzinën, kapen në flagrancë tre të rinj

Çorovodë, vjedhin benzinën, kapen në flagrancë tre të rinj

Tre shtetas janë arrestuar në flagrancë nga policia pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në lagjen ‘’Çlirim,’’ Çorovodë, kanë vjedhur mjetin tip Benz në pronësi të njw shtetas, 22 vjeç, banues në Çorovodë.

Në pranga përfunduan: A.L, 24 vjeç, S.H, 27 vjeç, të dy banues në Çorovodë, si dhe L.H, 22 vjeç, banues në lagjen ‘’Uznovë’’, Berat.
Policia sqaron se mjeti i vjedhur u gjet në një pikë skrapi në lagjen “Uznovë” dhe u bllokua në cilësinë e provës materiale.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Vjedhje e kryer në bashkëpunim.”