Cila është vajza që po korr sukses në televizionet ndërkombëtare

30

Ava Max nuk është një emër i njohur për mediat kombëtare, por kjo nuk vlen për ato të huaja. Në SHBA dhe në disa vënde evropiane, Ava po korr sukses të madh si këngëtare dhe tekstshkruajtëse. Këngët e saj kanë bërë bujë, duke e rendtur atë për të disatën herë në krye të listave botërore.

Sipas Billboard, ajo është shqiptarja e tretë që arrin sukses të madh në shitjet e saj, pas Dua Lipa dhe Rita Ora.