13 C
Tirana
Saturday, September 26, 2020

4 lloje grash që meshkujt urrejnë me gjithë shpirt! A jeni ju njëra ndër to?

Ashtu si në çdo lloj marrëdhënieje shoqërore dhe ajo mes dy njerëzve që duhen ka anët e saj negative dhe pozitive. Gjërat e mira...
Ballina Uncategorized

Uncategorized

I dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit, IKMT shpërthim të kontrolluar te “pallati i Kastratëve”

Një shpërthim i kontrolluar është zhvilluar në pallatin e quajtur i Kastratëve në lagjen 17 të Durrësit. Aksioni është ndërmarrë nga IKMT. Pallati është shpallur i...

Të dënuar për terrorizëm e propagandë terrorizmi, OFL “zbarkon” në Tiranë/EMRAT

Katër persona në Tiranë të dënuar për terrorizëm, propagandë terroriste dhe rekrutime për kryerjen e veprave me qëllime terroriste ose të financimit të terrorizmit,...

Nëse partneri/ja juaj ju kontrollon telefonin, atëherë ka gjasa të vuajë nga këto 6 probleme psikologjike

Studimet tregojnë se 34% e grave dhe 62% e burrave bien pre e dëshirës për të kontrolluar telefonin e partnerit të tyre. Dhe arsyeja...

Denoncimi i ish-deputetes Çupi:”Fëmijët shesin misra për të blerë librat e shkollës”

PD vijon me denoncimet ndaj qeverisë Rama duke treguar sipas tyre “një realitet krejt ndryshe, larg propagandës”, përsa i përket kushteve të vështira me...

“Fitoja lekë haram, i dashuri im është Allahu”, këngëtarja seksi Shkëndije Mujaj mbulohet me shami

U paraqit si një nga femrat që nuk njeh tabu, për vite të tëra realizoi projekte të cilat ishin atraksion në botën e skenës...

5 defekte të grave që meshkujt nuk i shikojnë fare! Ja cilat janë

Sepse si të gjithë burrat në përgjithësi që nuk i kushtojnë vëmendje atyre papërsosmërive të vogla, për ne gratë ato përfaqësojnë një fiksim të...

Lushnja e Fieri nën “lupën” e OFL! U dërgohen formularët 4 të rrezikshmëve

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, Operacioni...

6 frazat më të përdorura nga njerëzit që tradhëtojnë! Flasin psikologët!

Kur bëhet fjalë për mbajtjen e një marrëdhënieje të shëndetshme dhe të dobishme, besimi dhe ndershmëria janë dy nga çelësat më të mëdhenj të...

Nëse vajza juaj është pre e dhunës në familje, atëherë duhet t’i jepni këto 14 këshilla!

Sasia e dhunës në familje në të gjithë botën është absolutisht një çmenduri. Për më tepër, ne po jetojmë në shekullin e 21. Anastasiya...

Must Read

OFL u dërgon formularin e vetëdeklarimit dy personave nga Durrësi dhe një nga Korça

Tre persona, dy nga Durrësi dhe një nga Korça të dënuar për trafikim të miturish, vjedhje me armë dhe drogë, duhet të provojnë burimin...

Rama flet për rritje rrogash, përmend mjekë e mësues, ja sa mendohet të bëhet paga minimale

Kryeministri Edi Rama prezantoi ditën e sotme programe të reja nxitjeje të punësimit në mbështetje të atyre që janë prekur në vendin e tyre...

Këshillë për prindërit/Mësojini fëmijët të bëjnë punë shtëpie, ja pse!

Kur bëhet fjalë për fëmijët, prindërit bëhen më të ndjeshëm dhe gjithmonë përpiqen t’u ofrojnë një jetë komode fëmijëve të tyre. Por edhe fëmijët,...