13 C
Tirana
Sunday, July 12, 2020

Panorama e COVID-19 në Shqipëri, emigranti në Vlorë infekton familjen

Një emigrant shqiptar i kthyer nga Italia në Kotë të Vlorës ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Ai mësohet të ketë infektuar gjithashtu katër familjarë...
Ballina Uncategorized

Uncategorized

“Miss Shqipëria” nuk ndalet nga COVID-19, një ndër ndalesat e bukurosheve shqiptare, Diamma Resort

COVID-19 nuk ka mundur të ndalë zhvillimin e kompeticionit të njohur "Miss Shqipëria". Kompeticion ky i cili ka si qëllim përzgjedhjen e më të...

Horoskopi i ditës së nesërme, e premte 10 korrik! A do të jetë një ditë e mbarë për ju?

Dashi Nuk përjashtohet mundësia që ju të vendosni që të ndërprisni lidhjet me persona që i keni ndjerë të largët. Në këtë formë do të...

Shqipëria i hap rrugë martesave “gay”! Bëhet i vetmi komb postkomunist me ligj të veçantë, për komunitetin LGBTQ

Shqipëria ndërmori një hap të madh drejt barazisë së komunitetit LGBTQ, teksa vendi i Evropës juglindore ndaloi terapinë e konvertimit ndaj të miturve. Javën e...

Me 8 kg kanabis në makinë, arrestohen dy persona në Fier

Policia e Shtetit bën me dije se vijojnë goditjet ndaj veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Më tej policia lajmëron se është finalizuar një tjetër...

Zjarr në një pallat në Durrës, dy persona dalin të asfiksuar

Një zjarr është raportuar në qytetin e Durrësit në lagjen numër 5. Personat brenda banesës ku ka ndodhur zjarri janë dërguar në spitalin e Durrësit...

Parashikimi i yjeve për ditën e sotme, e diel 21 qershor

Dashi Nëse dikush nuk ndan të njëjtin mendim me ju, është e kotë që të shpenzoni energji duke debatuar. Duhet të relaksoheni dhe të çliroheni...

Tirana qyteti më i infektuar nga COVID-19, ja 14 zonat e nxehta në të!

Kryeqyteti i Shqipërisë ka raportuar numrin më të madh të infektuarve në vend. Aktualisht janë 200 të prekur dhe 1/4 e tyre ndodhet në...

Sizmologu qetëson qytetarët në lidhje me lëkundjet e ditëve të fundit:”Nuk ka vend për panik”

Rexhep Koçi sizmolog, është shprehur në një lidhje telefonike për mediat se nuk ka panik pas tërmeteve të ndjerë këto dy ditët e fundit....

Tmerri i plehrave në Durrës, kazanët e tejmbushur, Boshku nxjerr videon:”Bashkia e paska gjetur zgjidhjen”

Prej ditësh në Durrës, pavarësisht fillimit të sezonit turistik, kazanët e mbeturinave janë të tejmbushur. Ajo që bie në sy është se mbetjet qëndrojnë...

Must Read

Tiranë, lind foshnja me këmishë, mjekja e mallëngjyer ndan momentin!

Një ngjarje e bukur dhe e rrallë ka ndodhur në Tiranë, ku një foshnje ka lindur me këmishë. Foton e bukur e ka bërë...

OFL zbarkon në Tiranë, ja emrat të cilët duhet të justifikojnë pasurinë!

Tre persona janë vënë në shënjestrën e Operacionit Forca e Ligjit, për shkak të pasurive të tyre të dyshimta. Bëhet fjalë për Çlirim Markun, Oltjan...

Transporti publik “bosh”, urbanët paralajmërojnë:”Do të mbyllemi sërish”

Transporti publik ka pak ditë që ka rinisur të funksionojë, por me këtë shërbim duket se ka ende problematika. Transporti publik ka paralajmëruar sërish mbylljen...