13 C
Tirana
Monday, March 30, 2020

2 shenjat e zodiakut më me fat për sot

Virgjeresha Hulumtimi i interesave tuaja intelektuale mund të largojë kuriozitetin tuaj, megjithëse çdo njohuri që fitoni mund të sjellë më shumë pyetje se përgjigje. Mund...
Ballina SPORT Sport Vendi

Sport Vendi

Sport/Teuta-Kukësi, barazim “dramatik” për skuadrën e Duros

Ditën e sotme stadiumi i Durrësit "Niko Dovana" ka qenë pritës për skuadrën e Kukësit. Ndeshja mes Teutës dhe Kukësit përfundoi në barazim 2-2....

Derbi/Nuk ka fund vandalizmi në stadiume dy të arrestuar,nëntë të proceduar

Dy persona janë arrestuar dhe 9 të tjerë do të hetohen në gjendje të lirë për shkatërrim të pronës, prishje të rendit e qetësisë...

Derbi/Tirana shkatërron Partizanin, dhurata më e mirë për tifozët në 100 vjetorin e skuadrës

Kishte një dekadë Tirana dhe tifozët e saj të shumtë, që nuk përjetonin emocione të tilla. Kishte plot gjashtë vite pa fitore ndaj Partizanit,...

Sport/”Air Albania” viktimë e vandalizmit,FSHF: “Përgjegjësit do të përballen me ligjin”

Stadumi më i rëndësishëm shqiptar ka rënë sërish pre e vandalizmave të disa tifozëve gjatë ndeshjes Tirana-Kukësi ku ulëset janë dëmtuar. Nuk është hera...

Ndërpritet ndeshja Flamurtari-Teuta, shiu i dendur përmbyt fushën në Vlorë

Shirat e dendur në Vlorë kanë ndërprerë ndeshjen e javës së 17 të Superligës mes Flamurtarit dhe Teutës. Edhe pse takimi nisi në orën...

Futboll, ikën Ancelotti, në krye të Napolit vjen Gattuso, lajm i mirë për Hysajn

Gennaro Gattuso do të jetë trajneri i ri i SSC Napoli. Ky është lajmi i bujshëm që vjen nga mediat italiane, të cilat konfirmojnë...

Futboll, Mourinho kthehet në Premier League, merr drejtimin e Tottenham Hotspur

Klubi anglez i futbollit Tottenham Hotspur ka emëruar si trajner portugezin Jose Mourinho, pas shkarkimit të argjentinasit Mauricio Pochettino. Kontrata e teknikut portugez me...

Futboll, ndeshja Shqipëri-Francë, masat e Policisë së Shtetit për lëvizjen e automjeteve

Policia e Shtetit ka njoftuar marrjen e një sërë masash për mbarëvajtjen e ndeshjes Shqipëri-Francë, mbrëmjen e së dielës në Stadiumin "Arena Kombëtare", ndeshje...

Plas grushti pas ndeshjes Partizani- Kukësi, Lerda i nxjerr inatin ndihmësit të tij

Trajneri Lerda është konfrontuar fizikisht deri dhe në grushta me ndihmësin e tij Dritan Mehmetin. Sherri ka ndodhur fill pas ndeshjes Partizani- Kukësi, të...

Must Read

Kina vijon të ndihmojë italinë, i dhuron ilaçin tocilizumab

Kina i dhuron tocilizumab Italisë. Ilaçi që përdoret për të luftuar koronavirusin, gjithashtu objekt i një eksperimenti të koordinuar nga Aifa, ka qenë në...

Lë spitalin një i shëruar nga Covid-19, “Falenderoj mjekët edhe për suportin psikologjik”

https://www.facebook.com/OgertaManastirliu/videos/240495467346327/ Ministrja e shëndetësisë Ogerta Manistirliu ka publikuar këtë video falenderimi që një pacient tashmë i shëruar ka realizuar gjatë daljes sot nga spitali Infektiv. Djali...

Koronavirusi nuk kursen gjakun mbretëror, ndahet nga jeta Princesha e Spanjës

Princesha e Bourbon-Parma humbi jetën në moshën 86-vjeçare . Vëllai i saj më i vogël, Princi Sixtus Henry of Bourbon-Parma, duke njoftuar lajmin e...