13 C
Tirana
Wednesday, July 15, 2020

Parashikimi i motit për ditën e martë, a do të vijojë i nxehti përvëlues?

Shërbimi Meteorologjik bën me dije se dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë vranësirat do të...
Ballina SPORT Sport Bota

Sport Bota

Milani dhe Interi i thonë “lamtumirë” San Siros, do të ndërtohet një stadium i ri

Autoriteti i Trashëgimisë Historike në Itali dha një vendim për stadiumin “San Siro” duke vendosur që do të shembet. Kjo, sepse nuk ka ndonjë...

Sport/Një tjetër kampion “në rrjetën” e Koronavirus

Një tjetër futbollist është pozitiv ndaj Koronavirus. Bëhet fjalë për Blez Matuidi, futbollisti francez i cili aktivizohet me Juventus në Serinë A, italiane. Futbollisti ka...

Një tjetër futbollist i “Serie A” rezulton pozitiv ndaj COVID-19

Bëhet fjalë për futbollistin polak i cili aktivizohet te Sampdoria, Bartosz Bereszynski. Lajmin e ka konfirmuar vetë futbollisti në llogarinë e tij në Instagram....

Koronavirus/Futbollisti i mirënjohur i Juventus, rezulton pozitiv

Daniele Rugani ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirus. Këtë fakt e ka bërë të ditur vetë skuadra e Juventusit. Rugani, i cili luan edhe me...

‘Oferta është depozituar që në nëntor’, avokati italian zbulon se ‘Louis Viutton’ dëshiron të blejë Milanin

Të reja të tjera vijnë pas lajmit se kompania ‘Louis Viutton’ kërkon të blejë klubin e Milan, i cili dje pësoi një humbje turpëruese...

Real Madrid humbet Hazard për ‘El Clasicco-n’, në diskutim edhe ‘ylli’ tjetër i ekipit

EL Clasico-s së shtyrë për më 18 dhjetor pas trazirave në Katalonjë do t’i mungojë një ‘yll’ në fushë si Eden Hazard. Padiskutim ky...

‘Shihemi së shpejti në Itali’: Ibrahimovic: Do të shkoj te një ekip që duhet të fitojë përsëri

Është mësuar tashmë se e ardhmja e Zlatan Ibrahimovic, ish-sulmuesit të Juventusit, Interit dhe Milanit, do të jetë në Itali. Vetë sulmuesi 38-vjeçar në...

Sirena angleze për yllin e Dortmundit, Liverpuli do e “rrëmbejë” në verë!

Mesa duket e ardhmja e tij do të jetë në Angli, një rikthim në të shkuarën, por tashmë në një tjetër qytet. Pasi la...

Hamilton hedh grepat për kalimin te Ferrari, Leclerc: Do ta mirëprisnim

Në fundjavë Lewis Hamilton u kurorëzua zyrtarisht si kampioni i Formula 1 për këtë sezon në garën e fundit të zhvilluar në Abu Dabi,...

Must Read

Moti i javës së ardhshme favorizon adhuruesit e plazhit, ja parashikimi!

Shërbimi Meteorologjik bën me dije se si do të jetë moti javën e ardhshme. Java që presim përpara na ka rezervuar më në fund mot...

Puna, shëndeti e ndjenjat! A do të jenë yjet në anën tuaj? Horoskopi për nesër

Dashi Dyshimet tuaja sjellin ndryshime pozitive. Mos u dekurajoni, duhet të reflektoni në emocionet tuaja përpara se të nxirrni përfundime. Demi Është koha për të realizuar projektet...

Si të ndihmoni fëmijët të flenë vetëm? Psikologët japin 7 këshilla që nuk duhen humbur

30% deri në 40% e fëmijëve kanë probleme me gjumin, sipas Studimit të Gjumit të Fëmijëve në Kolonjë. Kështu që vënia e fëmijëve në...