13 C
Tirana
Saturday, July 11, 2020

OFL zbarkon në Tiranë, ja emrat të cilët duhet të justifikojnë pasurinë!

Tre persona janë vënë në shënjestrën e Operacionit Forca e Ligjit, për shkak të pasurive të tyre të dyshimta. Bëhet fjalë për Çlirim Markun, Oltjan...
Ballina SPORT

SPORT

Milani dhe Interi i thonë “lamtumirë” San Siros, do të ndërtohet një stadium i ri

Autoriteti i Trashëgimisë Historike në Itali dha një vendim për stadiumin “San Siro” duke vendosur që do të shembet. Kjo, sepse nuk ka ndonjë...

FSHF kërkon rinisjen e stërvitjes e të kampionatit të futbollit, ja për cilat data bëhet fjalë

Federata Shqiptare e Futbollit mësohet se i ka dërguar një shkresë Ministrisë së Shëndetësisë dhe asaj të Arsimit, Sportit dhe Rinisë ku kërkon rinisjen...

FSHF i bën apel qeverisë: “Përfshini futbollistët në paketën e ndihmës, klubet nuk kanë të ardhura për t’i paguar”

FSHF ka bërë me dije se i ka dërguar Këshillit të Ministrave një kërkesë ku i bën apel qeverisë të përfshijë futbollistët vendas në...

Sport/Një tjetër kampion “në rrjetën” e Koronavirus

Një tjetër futbollist është pozitiv ndaj Koronavirus. Bëhet fjalë për Blez Matuidi, futbollisti francez i cili aktivizohet me Juventus në Serinë A, italiane. Futbollisti ka...

Një tjetër futbollist i “Serie A” rezulton pozitiv ndaj COVID-19

Bëhet fjalë për futbollistin polak i cili aktivizohet te Sampdoria, Bartosz Bereszynski. Lajmin e ka konfirmuar vetë futbollisti në llogarinë e tij në Instagram....

Koronavirus/Futbollisti i mirënjohur i Juventus, rezulton pozitiv

Daniele Rugani ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirus. Këtë fakt e ka bërë të ditur vetë skuadra e Juventusit. Rugani, i cili luan edhe me...

Sport/Teuta-Kukësi, barazim “dramatik” për skuadrën e Duros

Ditën e sotme stadiumi i Durrësit "Niko Dovana" ka qenë pritës për skuadrën e Kukësit. Ndeshja mes Teutës dhe Kukësit përfundoi në barazim 2-2....

Derbi/Nuk ka fund vandalizmi në stadiume dy të arrestuar,nëntë të proceduar

Dy persona janë arrestuar dhe 9 të tjerë do të hetohen në gjendje të lirë për shkatërrim të pronës, prishje të rendit e qetësisë...

Derbi/Tirana shkatërron Partizanin, dhurata më e mirë për tifozët në 100 vjetorin e skuadrës

Kishte një dekadë Tirana dhe tifozët e saj të shumtë, që nuk përjetonin emocione të tilla. Kishte plot gjashtë vite pa fitore ndaj Partizanit,...

Must Read

U shkarkua nga Gent Cakaj, mediat greke shkruajnë arsyen e largimit të ambasadores shqiptare në Athinë

Ardiana Hobdari, ambasadorja shqiptare në Athinë është shkarkuar nga ministri i jashtëm Gent Cakaj. Sipas medias greke "Protothema" shkak për këtë vendim është bërë...

Vrau 4 efektivë në Durrës, Dritan Dajti shpëton nga 4 burgimet e përjetshme!

Dritan Dajti, emër i njohur për vrasjen e 4 policëve në Durrës në vitin 2009 i ka shpëtuar dënimit burgim i përjetshëm. Vendimi i...

Si do të jetë moti ditën e enjte dhe të premte? Zbuloni parashikimin e meteorologëve!

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak informon se për ditët e enjte dhe të premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti do të...