13 C
Tirana
Friday, July 10, 2020

Miratohet ligji i letërnjoftimeve elektronike, ja kush përfiton leje me afat të përjetshëm!

Komisioni për Sigurinë Kombëtare në parlament ka miratuar ndryshimet në ligjin për letërnjoftim elektronik të shtesave shqiptar. Sipas ligjit personat mbi 75 vjeç do...
Ballina SLIDER 1

SLIDER 1

Drejtoresha e Inspektoriatit Shëndetësor e bën të qartë:”Nuk do të mbyllemi sërish”

Dr. Areti Beruka, Drejtoresha e Inspektoratit Shëndetësor, u shpreh në News24, se Komiteti i Ekspertëve në Ministrinë e Shëndetësisë nuk do të kthehet pas...

Thumanë, Basha me banorët e prekur nga tërmeti: Jemi në krizë, zgjidhja është qeveria e re

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa kthehej nga Thumana, një nga zonat më të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, ka bërë të...

Festat e fundvitit / Emigrantët kthehen për pushime, fluks udhëtarësh në Durrës

Festat e fundvitit kanë sjellë fluks lëvizjesh edhe në pikën kufitare të Portit të Durrësit, ku gjatë 48 orëve të fundit kanë hyrë në...

Festat e fundvitit / Emigrantët kthehen për pushime, fluks udhëtarësh në Kapshticë

Festat e fundvitit kanë sjellë fluks lëvizjesh në pikën kufitare të Kapshticës, në Qarkun e Korçës. Në vigjilje të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri,...

Manzë, Basha me banorët e prekur nga tërmeti: Vazhdojnë të flenë jashtë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vijon takimet me banorët e prekur rëndë nga tërmeti tragjik i 26 nëntort. Sot, Basha ishte në Hamallaj,...

Rama nuk është tradhëtari që duhet akuzuar, por sharlatani që duhet mëshiruar

nga Andi Bushati Asnjë lider shqiptar i këtyre 30 vjetëve nuk ka qenë kaq i suksesshëm sa të unifikojë kundër vetes të gjithë faktorët politikë...

Gabon, piratët sulmojnë katër anije, vritet një kapiten dhe rrëmbehen disa marinarë

Katër anije janë sulmuar nga piratët, duke vrarë një kapiten dhe rrëmbyer katër marinarë kinezë. Ngjarja ka ndodhur një natë më parë, në Gabon të...

Lushnje, aksident rrugor, humb jetën i riu 28-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, me pasojë vdekjen e një të riu. Policia e Shtetit njofton...

Elbasan, arrestohet shoferi, shkaktoi aksidentin me dy viktima

Një 25-vjeçar nga Elbasani është arrestuar, pasi akusohet si shkaktar i aksidentit të mbrëmshëm me dy të vdekur në aksin rrugor Elbasan-Cërrik, në afërsi...

Must Read

Lirimi i Agim Kajmakut, reagon PD:”Skenar mafioz i qeverisë dhe drejtësisë!”

Partia Demokratike e ka quajtur lirimin e ish-kryetarit të Bashkisë Vorë Agim Kajmaku si një skenar mafioz. PD ka reaguar nëpërmjet Gazment Bardhit, i...

Ju shpëtojnë nëse digjeni nga dielli, ja 3 produktet “magjike” që ju lehtësojnë diegien

Ja disa nga produktet që ju bëjnë "derman" në rast se digjeni nga dielli. Qumësht: Acidet laktike të qumështit hidratojnë lëkurën duke i dhënë ndjesi freskie...

E rëndë në Itali, shqiptari gjendet i pajetë nga e shoqja, ja dyshimet e para

Një ngjarje e rëndë është raportuar nga Italia ku një shqiptar është gjendur nga e shoqja i pajetë. I ndjeri është identifikuar si 35 vjeçari...