13 C
Tirana
Wednesday, April 1, 2020

Horoskopi ditor, e martë 31 mars 2020

Dashi Dite shume normale dhe pa asgjë te veçante kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mire do jete t’i merrni gjerat...
Ballina RAJONI

RAJONI

Rumania numëron mbi 1000 raste, ministri i shëndetësisë jep dorëheqjen

Victor Costache, dha dorëheqjen mëngjesin e sotëm. Ministri i Shëndetësisë në Rumani deklaroi dorëheqjen pas shpalosjes së planit që parashikonte testime për të verifikuar të...

Maqedonia e Veriut sqaron protokollin, ja me çfarë po i kurojmë pacientët Covid-19

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar qytetarët në lidhje me protokollin që po ndiqet për kurimin e pacientëve Covid-19. Venko Filipce, ministri i Shëndetësisë...

Kamerat e sigurisë regjistrojnë tërmetin në Kroaci, ja lëkundjet që zgjuan qytetin

Tri tërmete kanë tronditur sot Kroacinë teksa ka krijuar një kaos total në rrugët e qytetit duke krijuar edhe panik tek qytetarët. Sikur të...

Kroacia nuk gjen paqe, në kohë Covid-19 i shtohet dhe tërmeti, shënohet viktima

Dy tërmete të forta kanë goditur Zagrebin mëngjesin e sotëm. Rreth orës lokale 06:24 kryeqyteti i Kroacisë u trondit nga lëkundja me magnitudë 5.3...

Covid-19/Greqia pezullon lejet e të burgosurve, ja sa shqiptarë preken nga masa

Edhe Greqia njësoj si çdo vend i prekur nga koronavirusi ka nisur të zbatojë masa të rrepta ndaj koronavirusit. Për parandalimin e përhapjes Greqia...

Greqi/Shënohet viktima e dytë nga Koronavirus, shkon në 190 numri i të infektuarve

Greqia ka shënuar viktimën e dytë nga Covid19. Bëhet fjalë për një 90 vjeçar i cili ka humbur jetën ditën e sotme. I moshuari...

Greqi, plagoset shqiptari, u përfshi në një konflikt

Një shtetas shqiptar ka përfunduar në spital pas përfshirjes në një konflikt. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e sotme në Paleo Faliro pranë një restoranti ku u...

Jepen detaje mbi shëndetin e dy të prekurve nga Koronavirus në Dibrën e Maqedonisë së Veriut

Në Dibër, Maqedoni e Veriut, dy persona janë identifikuar si të prekur me koronavirus. Venko Filipce, doli sot pasdite në një konferencë të posaçme...

Alarm në Greqi/ Dy nxënës shqiptarë dyshohet se janë me Koronavirus

Dy nxënës, fëmijë emigrantësh shqiptarë dyshohen për koronavirus në një shkollë në Leheo, Korinth të Greqisë. Bëhet fjalë për dy vëllezër me simptoma të...

Must Read

Shenjat e horoskopit që një ditë do të bëhen shumë të pasura!

Disa janë të prirur të mbledhin lekë, ndërsa disa të tjerë mendojnë vetëm si ti shpenzojnë. Por ndonjëherë ndoDh që disave tu eci fati,...

Jam pensionist dhe vetëm, ku mund të kërkoj ndihmë? Ja numrat në dispozicion sipas qyteteve

Numrat e mëposhtëm janë vendosur nga Bashkitë rrespektive, për t'i bërë të mundur të kërkojnë ndihmë për çdo problem. Tiranë 0800 0888. Durrësit (e hënë-e dielë)...

Shenja më e fortë dhe e fuqishme e Zodiakut. Ja cila është!

Fuqia e tij e shpirtit, karakteri i fortë, energjia e fuqishme dhe një vullnet i madh, rrallëherë mund të mos tërheqin vëmendjen e dikujt. Më...