13 C
Tirana
Monday, March 30, 2020

2 shenjat e zodiakut më me fat për sot

Virgjeresha Hulumtimi i interesave tuaja intelektuale mund të largojë kuriozitetin tuaj, megjithëse çdo njohuri që fitoni mund të sjellë më shumë pyetje se përgjigje. Mund...
Ballina OPINION

OPINION

OPINION/Fatos Lubonja: Një reflektim mbi videon algjeriane të Kryeministrit

Publikimi nga Edi Rama i një videoje protestash në Algjeri, ku pamjet e një tufe policësh të egërsuar që godasin njerëzit nëpër rrugë me...

Opinion/Eno Bozdo: “Lajmi më i keq nuk është më Koronavirusi, por përgjigjia e djeshme e kryeministrit”

Lajmi më i keq nuk është më koronavirusi, por përgjigjia e djeshme e kryeministrit Përgjigjia e djeshme e kryeministrit, tutje lajmeve trishtuese të koronavirusit që...

Opinion/Ylli Manjani: “Por do të vdesë edhe virusi…”

Nga Ylli Manjani Ish ministër i Drejtësisë I gjithë trafiku i makinave të Tiranës, Durrësit e gjith Shqipërisë nuk dëmton aq sa stërkalat e një tështime...

OPINION/Koronavirusi fle në mushkritë e Rilindjes

Edhe mënyra se si sillen ndaj të papriturave të natyrës i veçon regjimet autoritariste nga ato demoktatike. Këtë dëshmon rasti i fundit i koronavirusit...

Rama nuk është tradhëtari që duhet akuzuar, por sharlatani që duhet mëshiruar

nga Andi Bushati Asnjë lider shqiptar i këtyre 30 vjetëve nuk ka qenë kaq i suksesshëm sa të unifikojë kundër vetes të gjithë faktorët politikë...

Për një përqasje tjetër kritike ndaj amendimeve në ligjin e shpifur antishpifje

nga Artan Fuga Ka vend të dali më qartë se çfarë përmban ligji i amenduar për transmetimet audiovizive dhe elektronike, dhe përse ai është jo...

Propaganda vazhdon…

nga Arlind Boshku Në lagjen 13, në Durrës, bashkë me Ervin Salianjin. Zona e plazhit sot më ngjan si një skenë krimi! Shumica e familjarëve...

Asgjë personale, kjo nuk është beteja jonë me Ramën

nga Andi Bushati Një mobilizim i pazakontë i komunitetit të gazetarëve po korr fryte të paimagjinueshme ndërkombëtare, kundër prëpjekjeve të kryeministrit Rama për të mposhtur...

Edi Rama, hipokriti që bën nusen në dasmë dhe arkivolin në mort

nga Fatos Lubonja Në ditët e para pas tërmetit e kam përshkruar Edi Ramën si një njeri, që, në panikun e përgjegjësisë, vuri në veprim...

Must Read

Kina vijon të ndihmojë italinë, i dhuron ilaçin tocilizumab

Kina i dhuron tocilizumab Italisë. Ilaçi që përdoret për të luftuar koronavirusin, gjithashtu objekt i një eksperimenti të koordinuar nga Aifa, ka qenë në...

Lë spitalin një i shëruar nga Covid-19, “Falenderoj mjekët edhe për suportin psikologjik”

https://www.facebook.com/OgertaManastirliu/videos/240495467346327/ Ministrja e shëndetësisë Ogerta Manistirliu ka publikuar këtë video falenderimi që një pacient tashmë i shëruar ka realizuar gjatë daljes sot nga spitali Infektiv. Djali...

Koronavirusi nuk kursen gjakun mbretëror, ndahet nga jeta Princesha e Spanjës

Princesha e Bourbon-Parma humbi jetën në moshën 86-vjeçare . Vëllai i saj më i vogël, Princi Sixtus Henry of Bourbon-Parma, duke njoftuar lajmin e...