13 C
Tirana
Saturday, September 26, 2020

4 lloje grash që meshkujt urrejnë me gjithë shpirt! A jeni ju njëra ndër to?

Ashtu si në çdo lloj marrëdhënieje shoqërore dhe ajo mes dy njerëzve që duhen ka anët e saj negative dhe pozitive. Gjërat e mira...
Ballina OPINION

OPINION

Opinion, Artan Fuga: “COVID-19 si bimët narkotike”

Covid19 si bimët narkotike Si? Si? Paska dalë vatra të reja me covid19? Mua më bëjnë të shqyhem gazit parashikimet që bëjnë lloj-lloj arrivistës, imbecilësh, injorantësh, por...

Opinion, Artur Zheji: “Këneta shqiptare dhe mbreti i bretkosave”

Gjithmonë e më shumë, Shqipëria është sot një jehonë e “kua – kua – kuave”, të një kori bretkocash pa identitet, e për pasojë...

OPINION/Fatos Lubonja: Një reflektim mbi videon algjeriane të Kryeministrit

Publikimi nga Edi Rama i një videoje protestash në Algjeri, ku pamjet e një tufe policësh të egërsuar që godasin njerëzit nëpër rrugë me...

Opinion/Eno Bozdo: “Lajmi më i keq nuk është më Koronavirusi, por përgjigjia e djeshme e kryeministrit”

Lajmi më i keq nuk është më koronavirusi, por përgjigjia e djeshme e kryeministrit Përgjigjia e djeshme e kryeministrit, tutje lajmeve trishtuese të koronavirusit që...

Opinion/Ylli Manjani: “Por do të vdesë edhe virusi…”

Nga Ylli Manjani Ish ministër i Drejtësisë I gjithë trafiku i makinave të Tiranës, Durrësit e gjith Shqipërisë nuk dëmton aq sa stërkalat e një tështime...

OPINION/Koronavirusi fle në mushkritë e Rilindjes

Edhe mënyra se si sillen ndaj të papriturave të natyrës i veçon regjimet autoritariste nga ato demoktatike. Këtë dëshmon rasti i fundit i koronavirusit...

Rama nuk është tradhëtari që duhet akuzuar, por sharlatani që duhet mëshiruar

nga Andi Bushati Asnjë lider shqiptar i këtyre 30 vjetëve nuk ka qenë kaq i suksesshëm sa të unifikojë kundër vetes të gjithë faktorët politikë...

Për një përqasje tjetër kritike ndaj amendimeve në ligjin e shpifur antishpifje

nga Artan Fuga Ka vend të dali më qartë se çfarë përmban ligji i amenduar për transmetimet audiovizive dhe elektronike, dhe përse ai është jo...

Propaganda vazhdon…

nga Arlind Boshku Në lagjen 13, në Durrës, bashkë me Ervin Salianjin. Zona e plazhit sot më ngjan si një skenë krimi! Shumica e familjarëve...

Must Read

OFL u dërgon formularin e vetëdeklarimit dy personave nga Durrësi dhe një nga Korça

Tre persona, dy nga Durrësi dhe një nga Korça të dënuar për trafikim të miturish, vjedhje me armë dhe drogë, duhet të provojnë burimin...

Rama flet për rritje rrogash, përmend mjekë e mësues, ja sa mendohet të bëhet paga minimale

Kryeministri Edi Rama prezantoi ditën e sotme programe të reja nxitjeje të punësimit në mbështetje të atyre që janë prekur në vendin e tyre...

Këshillë për prindërit/Mësojini fëmijët të bëjnë punë shtëpie, ja pse!

Kur bëhet fjalë për fëmijët, prindërit bëhen më të ndjeshëm dhe gjithmonë përpiqen t’u ofrojnë një jetë komode fëmijëve të tyre. Por edhe fëmijët,...