13 C
Tirana
Monday, March 30, 2020

2 shenjat e zodiakut më me fat për sot

Virgjeresha Hulumtimi i interesave tuaja intelektuale mund të largojë kuriozitetin tuaj, megjithëse çdo njohuri që fitoni mund të sjellë më shumë pyetje se përgjigje. Mund...
Ballina LAJME Sociale

Sociale

Tiranë, opozita dhe gazetarët kundër censurës mediatike, Basha: Do të zhbëjmë paketën “antishpifje”

Kundërshtimi mbi paketën e ligjeve antishpifje të qeverisë mblodhi në një tryezë opozitën dhe përfaqësues të medias. Duke deklaruar se pa liri të medias nuk...

Laç, pasojat e tërmetit të 26 nëntorit, IKMT nis punën për shembjen e shtatë pallateve

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka filluar shembjen e kontrolluar të shtatë pallateve në Laç, të cilat u dëmtuan rëndë nga tërmeti i...

Ekonomi, raporti i Eurostat: Shqiptarët, populli me më pak të ardhura në Evropë

Shqiptarët rezultojnë populli me më pak të ardhura në Evropë. Sipas të dhënave të Eurostat, rezulton se, për vitin 2018, Shqipëria është 30 përqind...

Tiranë, festat e fundvitit, shtohen masat për parandalimin e fishekzjarrëve të rrezikshëm

Policia e Shtetit ka shtuar masat me qëllim parandalimin e hedhjes në treg të lëndëve piroteknike dhe fishekzjarrëve, të cilët rrezikojnë sigurinë publike. Sipas...

Kuvend, miratohet Buxheti i Shtetit 2020, 20 miliardë lekë për dëmet nga tërmeti

Komisioni për Ekonominë dhe Financat i Kuvendit ka diskutuar dhe miratuar Buxhetin e Shtetit 2020 dhe paketën fiskale shoqëruese. Në tekstin e projektligjit që...

Tërmeti / Durrës, akuzohen për shpërdorim detyre dhe vrasje, priten masat e sigurisë për të ndaluarit

Nëntë të ndaluarit me urdhër të Prokurorisë së Durrësit priten të dalin sot para një trupi gjykues në Gjykatën e Shkallës së Parë në...

Tërmeti / Hetimet e Prokurorisë së Durrësit, fillon shoqërimi i 17 personave të dyshuar për shkelje

Pas shoqërimit të drejtorit dhe nëndrejtorit të Shtëpisë së Pushimit të Ministrisë së Brendshme në Durrës, Policia e Shtetit ka nisur zbatimin e urdhërave...

Tërmeti / Merren në pyetje drejtuesit e Shtëpisë së Pushimit të Ministrisë së Brendshme në Durrës

Drejtori dhe nëndrejtori i Shtëpisë së Pushimit të Ministrisë së Brendshme në Durrës janë shoqëruar për t'u marrë në pyetje lidhur me shembjen e...

Tërmeti / Protesta para Bashkisë së Durrësit, kërkohet ndërtuesi i pallatit për kryerjen e riparimeve

Dhjetra anëtarë të rreth 200 familjeve janë mbledhur sot para Bashkisë së Durrësit, duke kërkuar zgjidhje për riparimin e dëmeve që pallati shumëkatësh ku...

Must Read

Kina vijon të ndihmojë italinë, i dhuron ilaçin tocilizumab

Kina i dhuron tocilizumab Italisë. Ilaçi që përdoret për të luftuar koronavirusin, gjithashtu objekt i një eksperimenti të koordinuar nga Aifa, ka qenë në...

Lë spitalin një i shëruar nga Covid-19, “Falenderoj mjekët edhe për suportin psikologjik”

https://www.facebook.com/OgertaManastirliu/videos/240495467346327/ Ministrja e shëndetësisë Ogerta Manistirliu ka publikuar këtë video falenderimi që një pacient tashmë i shëruar ka realizuar gjatë daljes sot nga spitali Infektiv. Djali...

Koronavirusi nuk kursen gjakun mbretëror, ndahet nga jeta Princesha e Spanjës

Princesha e Bourbon-Parma humbi jetën në moshën 86-vjeçare . Vëllai i saj më i vogël, Princi Sixtus Henry of Bourbon-Parma, duke njoftuar lajmin e...