13 C
Tirana
Wednesday, April 1, 2020

Horoskopi ditor, e martë 31 mars 2020

Dashi Dite shume normale dhe pa asgjë te veçante kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mire do jete t’i merrni gjerat...
Ballina LAJME Sociale

Sociale

Durrës, tërmeti i 26 nëntorit, liderët e Ballkanit Perëndimor shohin nga afër dëmet e shkaktuara

Pak para nisjes së samitit të tretë rajonal për Ballkanin Perëndimor, liderët e rajonit kanë qenë në Durrës për të parë nga afër dëmtimet...

Festat e fundvitit, nxënësit e Kolegjit “Turgut Ozal” ndajnë dhurata për bashkëmoshatarët e tyre (VIDEO)

Veçanërisht në kohë të vështira, festat bëhen edhe më të bukura kur ato ndahen bashkarisht. Pikërisht me synimin për të qenë pranë fëmijëve, të...

Tiranë, presidenti Meta: Gjendja e medias, këmbanë alarmi

Presidenti Ilir Meta, teksa ka folur në aktivitetin "Liria e Shprehjes përballë të Drejtave të Njeriut", organizuar nga Avokati i Popullit, u shpreh se,...

Sociale, divorcet në nivele rekord, dyfishohen në dy dekada

Divorcet arrijnë nivelin rekord që pas viteve ’90 në vendin tonë. Sipas përllogaritjeve të bazuara në të dhënat e Institutit të Statistikave, nga viti...

Azilantët shqiptarë rrisin ritmin, kryesojnë Franca dhe Anglia

Vetëm gjatë muajit shtator në Bashkimin Evropian u regjistruan 1,770 kërkesa të reja për azil nga shqiptarët, apo rreth 14% më shumë se një...

Paketa “anti-shpifje”, maxhoranca bën thirrje për miratimin e saj në Kuvend

Paketa e njohur si paketa e “anti-shpifjes” sot pritet të kalojë në seancën plenare për miratim, pas miratimit në tërësi në Komisionin e Ligjeve. Lëvizja...

Tërmeti / Basha në Shënavlash të Durrësit: Fatkeqësia natyrore është kthyer në fatkeqësi shtetërore

Kryedemokrati Lulzim Basha ishte sot në Shënavlash të Durrësit, ku u takua me banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Basha u shpreh...

Tërmeti / Ndihma për Thumanën, presidenti Meta pret zëvendëskryeministrin kosovar Pacolli

Presidenti i Republikës ka pritur sot në një takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e jashtëm kosovar Behgjet Pacolli, ku temë kryesore e bisedimeve ishte dhurata...

Tërmeti / Durrës dhe Shëngjin, specialistët gjermanë instalojnë 30 sizmografë portabël

Qendra Gjermane për Studime Gjeologjike në Potsdam, në bashkëpunim me Institutin e Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në Tiranë, ka ndërmarrë instalimin e 30...

Must Read

Shenjat e horoskopit që një ditë do të bëhen shumë të pasura!

Disa janë të prirur të mbledhin lekë, ndërsa disa të tjerë mendojnë vetëm si ti shpenzojnë. Por ndonjëherë ndoDh që disave tu eci fati,...

Jam pensionist dhe vetëm, ku mund të kërkoj ndihmë? Ja numrat në dispozicion sipas qyteteve

Numrat e mëposhtëm janë vendosur nga Bashkitë rrespektive, për t'i bërë të mundur të kërkojnë ndihmë për çdo problem. Tiranë 0800 0888. Durrësit (e hënë-e dielë)...

Shenja më e fortë dhe e fuqishme e Zodiakut. Ja cila është!

Fuqia e tij e shpirtit, karakteri i fortë, energjia e fuqishme dhe një vullnet i madh, rrallëherë mund të mos tërheqin vëmendjen e dikujt. Më...