13 C
Tirana
Monday, March 30, 2020

2 shenjat e zodiakut më me fat për sot

Virgjeresha Hulumtimi i interesave tuaja intelektuale mund të largojë kuriozitetin tuaj, megjithëse çdo njohuri që fitoni mund të sjellë më shumë pyetje se përgjigje. Mund...
Ballina LAJME Sociale

Sociale

Tiranë, ministri Peleshi: Shërbim veterinar, vaksinim dhe matrikullim falas

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Niko Peleshi ka zhvilluar një takim konsultativ me përfaqësues të shërbimit veterinar, Urdhrin e Veterinarëve dhe aktorëve të...

Raporti i BERZH, Shqipëria e treta për numrin e emigrantëve

Sipas Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim në raportin e fundit të tranzicionit 2019, Shqipëria renditet e treta për numrin e lartë të emigrantëve...

CEO Pichai: Google do të përmirësojë politikat e ngacmimit

Google po riorganizon politikat e saj të ngacmimit seksual, sipas një memorandumi të dërguar të punësuarve të enjten nga CEO i Google, Sundar Pichai. Ndryshimi...

Gallup: Shqipëria me normën më të lartë në botë të të rinjve që duan të largohen

Mosha e re e popullsisë është konsideruar gjithnjë si e ardhmja e një vendi, si në aspektin ekonomik ashtu edhe në atë social. Por...

Sëmundjet e gjakut, çdo vit 450 të prekur në Shqipëri

Sëmundjet kronike të gjakut pothuajse çdo vit po prekin gjjithnjë e më shumë raste në të gjitha vendet e botës. Një nga vendet më...

Tiranë, hapet mensa e shtatë sociale

Kryeqytetit i është shtuar ditën e djeshme edhe një mensë e re në Njësinë nr.7. Në hapjen e saj morën pjesë edhe kryetari i...

Lezhë, familja që jeton në varfëri ekstreme

Familja Osmani nga Lezha është e përbërë prej gjashtë antarësh, të cilë jetojnë në një dhomë të vetme. Kjo dhomë për ta është gjithcka...

Tiranë, zhurmat në kryeqytet sa dyfishi i normave të BE

Tirana si metropol i vendit vazhdon të mbetet problematike. Zhurma mbetet problem kryesor i cili shtohet dita ditës. Sipas statistikave të publikuara nga Agjensia...

Must Read

Kina vijon të ndihmojë italinë, i dhuron ilaçin tocilizumab

Kina i dhuron tocilizumab Italisë. Ilaçi që përdoret për të luftuar koronavirusin, gjithashtu objekt i një eksperimenti të koordinuar nga Aifa, ka qenë në...

Lë spitalin një i shëruar nga Covid-19, “Falenderoj mjekët edhe për suportin psikologjik”

https://www.facebook.com/OgertaManastirliu/videos/240495467346327/ Ministrja e shëndetësisë Ogerta Manistirliu ka publikuar këtë video falenderimi që një pacient tashmë i shëruar ka realizuar gjatë daljes sot nga spitali Infektiv. Djali...

Koronavirusi nuk kursen gjakun mbretëror, ndahet nga jeta Princesha e Spanjës

Princesha e Bourbon-Parma humbi jetën në moshën 86-vjeçare . Vëllai i saj më i vogël, Princi Sixtus Henry of Bourbon-Parma, duke njoftuar lajmin e...