13 C
Tirana
Wednesday, April 1, 2020

Horoskopi ditor, e martë 31 mars 2020

Dashi Dite shume normale dhe pa asgjë te veçante kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mire do jete t’i merrni gjerat...
Ballina LAJME Politikë

Politikë

PD, Basha takon Paul McCarthy, drejtori i IRI për Evropën: Vlerat e perëndimit, udhërrëfyes për zgjidhjen e krizës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në një takim në zyrën e tij drejtorin rajonal për Evropën të Institutit Ndërkombëtar Republikan, Paul McCarthy. Përmes...

Tiranë, opozita dhe gazetarët kundër censurës mediatike, Basha: Do të zhbëjmë paketën “antishpifje”

Kundërshtimi mbi paketën e ligjeve antishpifje të qeverisë mblodhi në një tryezë opozitën dhe përfaqësues të medias. Duke deklaruar se pa liri të medias nuk...

Emërimi i Ahmetajt, reagon PD, Paloka: Rama kërkon të vjedhë edhe në kulmin e fatkeqësisë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar menjëherë përmes një postimi në Facebook lidhur me vendimin e kryeministrit Edi Rama për të emëruar...

PD, Basha në konferencën vjetore të CDU: Mbështetje për planin e Bundestag për integrimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i pranishëm në konferencën vjetore të Unionit Kristian-Demokrat (CDU) të Gjermanisë, në Lajpcig, deklaroi se tema kryesore e...

Aleksandër Vuçiç për ‘Spiegel’ në lidhje me Rusinë, Kinën, BE dhe Kosovën

Presidenti serb Aleksandër Vucic, në një intervistë për gazetën “Spiegel”, i pyetur në lidhje me lëvizjet më të fundit të politikës së jashtme të...

“Përballje me një skenar të ri”, ministri italian flet për negociatat e BE me Tiranën dhe Shkupin

Ministri italian për Çështjet Evropiane, Vincenzo Amendola, ka thënë në Tiranë së fundi se Italia do të rihapë çështjen e hyrjes në Bashkimin Evropian...

Zagreb, takimi i Bashës me Donald Tusk: Mbështetje e plotë, do luftojmë fort për të merituar hapjen e negociatave

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar me presidentin e ri të Partisë Popullore Evropiane, Donald Tusk, me të cilin ka ndarë vullnetin për të përmbushur...

Sot 6 vite pa Sokol Olldashin

Si sot 6 vite më parë, u nda nga jeta ish-deputeti i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, teksa po udhëtonte me makinën e tij nga...

Tiranë, Prokuroria kërkesë noterëve: Njoftoni nëse Kajmaku paraqitet për prokurë

Prokuroria e Tiranës i është drejtuar me një shkresë Dhomës së Noterisë pas shpalljes në kërkim të ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, ku kërkon...

Must Read

Shenjat e horoskopit që një ditë do të bëhen shumë të pasura!

Disa janë të prirur të mbledhin lekë, ndërsa disa të tjerë mendojnë vetëm si ti shpenzojnë. Por ndonjëherë ndoDh që disave tu eci fati,...

Jam pensionist dhe vetëm, ku mund të kërkoj ndihmë? Ja numrat në dispozicion sipas qyteteve

Numrat e mëposhtëm janë vendosur nga Bashkitë rrespektive, për t'i bërë të mundur të kërkojnë ndihmë për çdo problem. Tiranë 0800 0888. Durrësit (e hënë-e dielë)...

Shenja më e fortë dhe e fuqishme e Zodiakut. Ja cila është!

Fuqia e tij e shpirtit, karakteri i fortë, energjia e fuqishme dhe një vullnet i madh, rrallëherë mund të mos tërheqin vëmendjen e dikujt. Më...