13 C
Tirana
Wednesday, April 1, 2020

Horoskopi ditor, e martë 31 mars 2020

Dashi Dite shume normale dhe pa asgjë te veçante kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mire do jete t’i merrni gjerat...
Ballina LAJME Politikë

Politikë

Nuk do të ketë më ushtarë në Afganistan, SHBA bën marrveshje paqeje me talebanët

Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja do të tërhiqen nga Afganistani brenda 14 muajve, nëse Talibanët do t’u përmbahen zotimeve të bëra në marrëveshjen e...

Meta lajmëron tubim nesër,Topalli i nxjerr foton e pahijshme

Teksa presidenti Ilir Meta, thirrës dhe organizues i tubimit të 2 marsit shfaqet i paduruar për "Pranverën Kuqezi", Jozefina Topalli ka publikuar një foto...

Zëdhënësi i Presidentit lajmëron konferencë të jashtëzakonshme: “Për të denoncuar një krim të tmerrshëm kushtetues”

Zëdhënësi i Presidentit të Republikës Tedi Blushi ka lajmëruar gazetarët dhe mediat për një konferencë të jashtëzakonshme që pritet të mbahet nga presidenti Meta. Në...

Rama flet për mandat të tretë,Paloka: “Do largohesh me votë ose si Gadafi!”

Ish-kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, numri dy i kësaj partie, Edi Paloka, i është përgjigjur përmes një statusi në Facebook deklaratave të kryeministrit...

Reforma zgjedhore/ Ja cilat janë propozimet e Partisë Demokratike për mbarëvajtjen e zgjedhjeve

Në një dokument të shpërndarë për mediat Partia Demokratike ka shpalosur propozimet e saj për Reformën Zgjedhore. Partia Demokratike e cila është shprehur se liria,...

Tubimi i 2 Marsit/Tedi Blushi:”Mos provokoni dhe filmoni çdo gjë”, Meta i paduruar për “Pranverën Kuqezi”

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta u ka bërë thirrje qytetarëve të bashkohen në tubimin e datës 2 mars. Gjithashtu ai u ka bërë thirrje...

Thumanë, Basha me banorët e prekur nga tërmeti: Jemi në krizë, zgjidhja është qeveria e re

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa kthehej nga Thumana, një nga zonat më të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, ka bërë të...

PD, konstituimi i SPAK: Mbështetje funksionimit të pavarur të kësaj strukture

Pas betimit para presidentit Ilir Meta të tetë prokurorëve të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, vjen edhe reagimi zyrtar nga...

Paketa “anti-shpifje”, maxhoranca bën thirrje për miratimin e saj në Kuvend

Paketa e njohur si paketa e “anti-shpifjes” sot pritet të kalojë në seancën plenare për miratim, pas miratimit në tërësi në Komisionin e Ligjeve. Lëvizja...

Must Read

Shenjat e horoskopit që një ditë do të bëhen shumë të pasura!

Disa janë të prirur të mbledhin lekë, ndërsa disa të tjerë mendojnë vetëm si ti shpenzojnë. Por ndonjëherë ndoDh që disave tu eci fati,...

Jam pensionist dhe vetëm, ku mund të kërkoj ndihmë? Ja numrat në dispozicion sipas qyteteve

Numrat e mëposhtëm janë vendosur nga Bashkitë rrespektive, për t'i bërë të mundur të kërkojnë ndihmë për çdo problem. Tiranë 0800 0888. Durrësit (e hënë-e dielë)...

Shenja më e fortë dhe e fuqishme e Zodiakut. Ja cila është!

Fuqia e tij e shpirtit, karakteri i fortë, energjia e fuqishme dhe një vullnet i madh, rrallëherë mund të mos tërheqin vëmendjen e dikujt. Më...