8 C
Tirana
Saturday, February 22, 2020

Qeveria zgjat ditët e pushimit për administratën për Vitin e Ri

Në mbledhjen e sotme Këshilli i Ministrave  vendosi që datën 3 janar 2020, që i bie ditë e premte ta shpallë pushim për administratën...
More
  Ballina LAJME Politikë

  Politikë

  Thumanë, Basha me banorët e prekur nga tërmeti: Jemi në krizë, zgjidhja është qeveria e re

  Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa kthehej nga Thumana, një nga zonat më të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, ka bërë të...

  PD, konstituimi i SPAK: Mbështetje funksionimit të pavarur të kësaj strukture

  Pas betimit para presidentit Ilir Meta të tetë prokurorëve të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, vjen edhe reagimi zyrtar nga...

  Paketa “anti-shpifje”, maxhoranca bën thirrje për miratimin e saj në Kuvend

  Paketa e njohur si paketa e “anti-shpifjes” sot pritet të kalojë në seancën plenare për miratim, pas miratimit në tërësi në Komisionin e Ligjeve. Lëvizja...

  PD, Basha takon Paul McCarthy, drejtori i IRI për Evropën: Vlerat e perëndimit, udhërrëfyes për zgjidhjen e krizës

  Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në një takim në zyrën e tij drejtorin rajonal për Evropën të Institutit Ndërkombëtar Republikan, Paul McCarthy. Përmes...

  Tiranë, opozita dhe gazetarët kundër censurës mediatike, Basha: Do të zhbëjmë paketën “antishpifje”

  Kundërshtimi mbi paketën e ligjeve antishpifje të qeverisë mblodhi në një tryezë opozitën dhe përfaqësues të medias. Duke deklaruar se pa liri të medias nuk...

  Emërimi i Ahmetajt, reagon PD, Paloka: Rama kërkon të vjedhë edhe në kulmin e fatkeqësisë

  Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar menjëherë përmes një postimi në Facebook lidhur me vendimin e kryeministrit Edi Rama për të emëruar...

  PD, Basha në konferencën vjetore të CDU: Mbështetje për planin e Bundestag për integrimin

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i pranishëm në konferencën vjetore të Unionit Kristian-Demokrat (CDU) të Gjermanisë, në Lajpcig, deklaroi se tema kryesore e...

  Aleksandër Vuçiç për ‘Spiegel’ në lidhje me Rusinë, Kinën, BE dhe Kosovën

  Presidenti serb Aleksandër Vucic, në një intervistë për gazetën “Spiegel”, i pyetur në lidhje me lëvizjet më të fundit të politikës së jashtme të...

  “Përballje me një skenar të ri”, ministri italian flet për negociatat e BE me Tiranën dhe Shkupin

  Ministri italian për Çështjet Evropiane, Vincenzo Amendola, ka thënë në Tiranë së fundi se Italia do të rihapë çështjen e hyrjes në Bashkimin Evropian...

  Must Read

  AKU Fier asgjëson 280 kg produkte ushqimore dhe 6018 litra pije të skaduara

  Drejtoria Rajonale e AKU–së Fier, ka asgjësuar rreth 280.78 kg produkte ushqimore dhe 6018.33 litra pije joalkoolike për shkak të tejkalimit të afatit të...

  ‘Oferta është depozituar që në nëntor’, avokati italian zbulon se ‘Louis Viutton’ dëshiron të blejë Milanin

  Të reja të tjera vijnë pas lajmit se kompania ‘Louis Viutton’ kërkon të blejë klubin e Milan, i cili dje pësoi një humbje turpëruese...

  ‘Mos i përdorni’! Sekuestrohen 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë në Tiranë dhe Vlorë

  Policia e Shtetit  ka sekuestruar në Tiranë dhe Vlorë 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë. Sipas policisë gjithsej janë kontrolluar 447 subjekte (dyqane të ndryshme,...