13 C
Tirana
Saturday, September 26, 2020

4 lloje grash që meshkujt urrejnë me gjithë shpirt! A jeni ju njëra ndër to?

Ashtu si në çdo lloj marrëdhënieje shoqërore dhe ajo mes dy njerëzve që duhen ka anët e saj negative dhe pozitive. Gjërat e mira...
Ballina LAJME

LAJME

Jo rrudhat e thinjat! Ja 7 detajet që tregojnë vërtetë moshën e një gruaje!

Jo vetëm rrudhat, flokët gri, duart dhe qafa zbulojnë moshën e vërtetë të një personi. Ka shumë shenja të tjera të plakjes që nuk...

Tatimet u dërgojnë shkresa bizneseve:”Deklaroni paga më të larta!”

Administrata tatimore ka shtuar presionin ndaj tatimpaguesve për të bërë deklarime më të larta të pagave, duke u kërkuar që të deklarojnë pagat reale....

Ulen temperaturat, ja surprizat që rezervon moti për ditën e sotme

Paraditja paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin, ku më të shpeshta mbeten në zonat veriperëndimore. Mesdita dhe pasditja sjellin sërish...

Lëkundje gjatë natës në Shqipëri, raportohen dy tërmete, njëri prej tyre 4.2 i shkallës Rihter

Lëkundje tërmeti janë ndjerë gjatë natës në Elbasan. Epiqendra ka qenë në Belsh. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës rihter. Lëkundjet janë ndjerë në orën...

Arrestohet Mond Çekiçi, pjesë e bandës së qytetit bregdetar, mbante me vete një armë

Është vënë në pranga, Mond Çekiçi, i njohur ndryshe si anëtar i bandës së Durrësit. Çekiçi, emri i vërtetë i të cilit është Mond Koçi...

Horoskopi për ditën e nesërme, e premte 25 shtator! Zbuloni parashikimin e yjeve!

Dashi Në dashuri do të përballeni me probleme, por gjithçka do të varet nga mosha dhe vendi ku jetoni. Sa i takon punës, apo për...

Ishte kthyer në problem serioz në Durrës e Shijak, policia arreston të shpallurin në kërkim/EMRI

Policia e Shijakut ka vënë në pranga shtetasin Petrit Lazeri, të shpallur në kërkim 9 herë. Gjatë kontrollit në banesë, efektivët kanë gjetur makina të...

“Mos pini ujë nga çezma”, IGJEUM jep alarmin:”Priten rreshje e përmbytje, merrni masa”

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) ka lajmëruar se duke filluar që sonte e në 5-së ditët në vazhdim priten reshje intensive...

RENEA ekzekuton 71 vjeçarin, policia del me deklaratë:”Ekzekutimi u bë në kushtet e vetëmbrojtjes”

Policia ka dhënë detaje mbi ekzekutimin e një 71 vjeçari në Elbasan. E gjitha filloi, kur shtetasi 71 vjeç Lefter Zhidru ka sulmuar forcën e...

Must Read

OFL u dërgon formularin e vetëdeklarimit dy personave nga Durrësi dhe një nga Korça

Tre persona, dy nga Durrësi dhe një nga Korça të dënuar për trafikim të miturish, vjedhje me armë dhe drogë, duhet të provojnë burimin...

Rama flet për rritje rrogash, përmend mjekë e mësues, ja sa mendohet të bëhet paga minimale

Kryeministri Edi Rama prezantoi ditën e sotme programe të reja nxitjeje të punësimit në mbështetje të atyre që janë prekur në vendin e tyre...

Këshillë për prindërit/Mësojini fëmijët të bëjnë punë shtëpie, ja pse!

Kur bëhet fjalë për fëmijët, prindërit bëhen më të ndjeshëm dhe gjithmonë përpiqen t’u ofrojnë një jetë komode fëmijëve të tyre. Por edhe fëmijët,...