13 C
Tirana
Saturday, November 28, 2020

Konflikt pronësie në Fier, vëllezërit godasin njëri-tjetrin

Dy vëllezër janë arrestuar nga policia në Fier për shkak të një konflikti për motive pronësie. Sipas policisë, në pranga kanë rënë J. H.,...
Ballina LAJME

LAJME

Gramsh, 11 vjeçarja përplaset nga autobusi dhe mbetet në gjendje të rëndë

Mëngjesin e sotëm në fshatin Drizë të Gramshit, një vajzë e mitur 11 vjeçe është aksidentuar nga një autobus dhe ka mbetur në gjendje...

Mosdekretimi i Lleshit, flasin ish-presidentët Topi dhe Moisiu

Dy ish-presidentët Bamir Topi dhe Alfred Moisiu, gjatë një emisioni televiziv mbrëmjen e djeshme, u shprehën se presidenti Ilir Meta duhet të jetë transparent...

Ndroq, godet veten me thikë përfundon në spital

Një burrë nga fshati Ndroq ka tentuar ti japë fund jetës duke goditur veten e tij me thikë, por ka përfunduar në spital. Shtetasi ndodhet...

Tiranë, presidenti Ilir Meta dekreton Helidon Bendon në krye të SHISH

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Hledin Bendon në krye të Shërbimit Informativ Shtetëror. Meta e dekretoi Bendon në postin e kryetarit të SHISH, një vit...

Gara për kreun e KLSH, presidenti Meta propozon Vitore Tushën

Në njoftimin zyrtar të Institucionit të Presidentit të Republikës është mësuar emri i kandidates së propozuar nga presidenti Ilir Meta për kreun e ri...

Tiranë, deklarata e kryeministrit Rama për mosdekretimin e Lleshit, reagon Presidenti i Republikës

Institucioni i Presidentit të Republikës ka hedhur poshtë insinuatat se mosdekretimi i emërimit të gjen. Sandër Lleshit në krye të Ministrisë së Brendshme përbën...

Lezhë, sekuestrohen 96 kg drogë në banesë, arrestohet 46-vjeçari

Në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit”, policia e Lezhës ka sekuestruar një sasi prej 96 kg kanabis. Kanabisi u gjet në banesën e 46-vjeçarit...

PD, Tabaku për buxhetin 2019: Lëmoshë që nuk projekton zhvillim

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar sot në një deklaratë për mediat, mbi buxhetin 2019, i cili pak më parë u prezantua...

Kuvend, ngrihet komisioni monitorues për reformën në drejtësi

Është ngritur komisioni i pavarur për koordinimin, monitorimin dhe ndjekjen e zbatimit të ligjit për organet e qeverisjes të sistemit të drejtësisë. Kryetari i...

Must Read

Qëllohet me armë zjarri drejt një automjeti në lëvizje, policia pika kontrolli në dalje e hyrje të Elbasanit

Disa të shtëna armësh janë raportuar nga Elbasani. Në këtë qytet është qëlluar me armë zjarri drejt një automjeti tip "Mazda" në lëvizje, ku dyshohet...

Alkooli dhe cigaret konsumohen nga shtresa e mesme, të varfrit dhe të pasurit shpenzojnë më pak

Alkooli dhe cigaret konsumohen më së shumti nga shtresa e mesme nga pikëpamja se, ato harxhojnë një pjesë më të madhe të buxhetit për...

I infektuar nga COVID-19, mjeku shqiptar humb jetën në Itali

Një tjetër mjek shqiptar humb betejën me koronavirusin. Doktori i njohur vlonjat, Bledi Nini ka ndërruar jetë në Itali pas infektimit nga virusi i rrezikshëm. Nini,...