13 C
Tirana
Monday, October 26, 2020

13 të arrestuar në Tiranë e Fier, për plagosje dhunë e kanosje

Plot 13 të arrestuar për vepra të ndryshme penale në Tiranë dhe Fier gjatë 24 orëve të fundit. Nën akuzë për plagosje, dhunë ndaj bashkëshortes,...
Ballina LAJME

LAJME

Tiranë, shkarkohen 15 zyrtarë për korrupsion në Inspektoratin Shtetëror të Mjedisit

Taks Forca Antikorrupsion ka rekomanduar shkarkimin nga detyra të 15 zyrtarëve të Inspektoriatit Shtetëror të Mjedisit, Pyjeve, Ujrave dhe Turizmit në Tiranë. Në mesin e...

Kuvend, votohen dy kandidatët e Partisë Socialiste për KQZ

Kuvendi ka votuar sot vetëm me votat e mazhorancës plotësimin e dy vendeve vakant në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve, vende këto që i përkisinin...

Tiranë, reagon demokrati Paloka: Tahiri ka ndërrruar qime, por jo zakon

Menjëherë pasi ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri publikoi para mediave vendimin final të drejtësisë italiane, e cila ka pushuar hetimet për mungesë provash, ka...

Tiranë, mbledhja e qeverive kosovare dhe shqiptare zhvillohet në Pejë

Mbledhja e ardhshme e përbashkët mes qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë do të mbahet në Pejë. Lajmi u bë i ditur sot nga ministri...

Tiranë, Tahiri: Jam i pastër, u shpalla i pafajshëm nga drejtësia italiane

Ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri, teksa ka bërë të njohur vendimin e drejtësisë italiane, e cila e shpall atë të pafajshëm për akuzat e...

Tiranë, kryeministri Rama vlerëson BSH: Institucioni i vetëm i qendrueshëm

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm sot në konferencën vjetore të Bankës së Shqipërisë me temë “Politika Monetare, Integrimi Ekonomik dhe Normaliteti i Ri”, ka...

Vlorë, policia arreston dy shoferë të dehur

Gjatë një aksioni të kordinuar në qytetin bregdetar të Vlorës, efektivat e Policisë së Shtetit kanë vënë në pranga dy drejtues automjetesh. Sipas burimeve policore,...

Fier, derdhet solari në rrugë, autobotë të bllokuar në aksin Patos-Ballsh

Segmenti rrugor Patos-Ballsh në Fier ka mbetur i bllokuar mbrëmjen e djeshme nga një derdhje solari në rrugë, si pasojë e rrëzimit të një...

Cërrik, akuzohet për korrupsion kryeinfermjerja

Një 50-vjeçare me detyrë kryeinfermjere pranë Shtëpisë së Mbështetur “Jeta” në Cërrik, një institucion ky në varësi të Spitalit Psikiatrik në Elbasan, është ndaluar...

Must Read

Elbasan/Audi u dogj gjatë natës, policia jep informacione mbi targën e pronarin

Mjet tip Audi është djegur pas mesante në lagjen “Haxhias” të Elbasanit. Makina ka qenë e parkuar pranë shtëpisë kur edhe ka marrë flakë dhe...

Zgjidh njërën prej letrave dhe mëso një të vërtetë mbi personalitetin tënd

Asi spathi Ju jeni një person shumë aktiv. Ju jeni një person shumë ambicioz dhe dëshironi të shihni që të ketë njohje për sukseset tuaja....

HOROSKOPI i Paolo Fox për ditën e premte, 23 tetor 2020

Dashi Siç tregohet nga horoskopi i Paolo Fox, do të jeni në gjendje të rigjeni një farë gjallërie, pas dy ditësh shumë të lodhshme. Duket...