13 C
Tirana
Sunday, September 20, 2020

Shpërthen tjetër “epidemi” në Kinë, qindra persona pozitivë me “ethe mesdhetare”

Disa mijëra njerëz në veriperëndim të Kinës kanë rezultuar pozitivë me një sëmundje bakteriale, deklaruan autoritetet e vendit, një shpërthim epidemik që dyshohet se...
Ballina LAJME

LAJME

Shkodër, kërcënohet zyrtari i Tatimeve me eksploziv në makinë

Mbrëmjen e djeshme rreth orës 20:30, një punonjës i Tatimeve në qytetin e Shkodrës u kërcënua me një sasi eksplozivi të vendosur pranë makinës...

Kapet në Itali i dënuari në Tiranë për trafik femrash

Një 28-vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët italianë ditën e sotme, pasi rezultonte në kërkim ndërkombëtar për shkak të një dënimi të dhënë në...

Tiranë, shkarkohen 15 zyrtarë për korrupsion në Inspektoratin Shtetëror të Mjedisit

Taks Forca Antikorrupsion ka rekomanduar shkarkimin nga detyra të 15 zyrtarëve të Inspektoriatit Shtetëror të Mjedisit, Pyjeve, Ujrave dhe Turizmit në Tiranë. Në mesin e...

Kuvend, votohen dy kandidatët e Partisë Socialiste për KQZ

Kuvendi ka votuar sot vetëm me votat e mazhorancës plotësimin e dy vendeve vakant në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve, vende këto që i përkisinin...

Tiranë, reagon demokrati Paloka: Tahiri ka ndërrruar qime, por jo zakon

Menjëherë pasi ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri publikoi para mediave vendimin final të drejtësisë italiane, e cila ka pushuar hetimet për mungesë provash, ka...

Tiranë, mbledhja e qeverive kosovare dhe shqiptare zhvillohet në Pejë

Mbledhja e ardhshme e përbashkët mes qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë do të mbahet në Pejë. Lajmi u bë i ditur sot nga ministri...

Tiranë, Tahiri: Jam i pastër, u shpalla i pafajshëm nga drejtësia italiane

Ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri, teksa ka bërë të njohur vendimin e drejtësisë italiane, e cila e shpall atë të pafajshëm për akuzat e...

Tiranë, kryeministri Rama vlerëson BSH: Institucioni i vetëm i qendrueshëm

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm sot në konferencën vjetore të Bankës së Shqipërisë me temë “Politika Monetare, Integrimi Ekonomik dhe Normaliteti i Ri”, ka...

Vlorë, policia arreston dy shoferë të dehur

Gjatë një aksioni të kordinuar në qytetin bregdetar të Vlorës, efektivat e Policisë së Shtetit kanë vënë në pranga dy drejtues automjetesh. Sipas burimeve policore,...

Must Read

Pak javë para se ti mbaronte mandati/Kryetari i KQZ jep dorëheqjen nga posti

Klement Zguri, kreu i KQZ ka vendosur të japë dorëheqjen. Prej 23 vitesh Zguri ka qenë anëtar i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Dorëheqja e tij vjen...

Zaev jep lajmin:”Vaksina kundër COVID-19 do t’i jepet Shqipërisë nga Greqia”

Greqia pritet ti sigurojë Shqipërisë vaksinën kundër COVID-19. Lajmi u dha nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zaev i cili shprehu se krahas vendit të...

Një ciklon godet Greqinë, shkakton dëme të mëdha materiale

Greqia është goditur  nga një ciklon i vrullshëm, me emrin “Ianos” orët e para të mëngjesit. Ishujt e detit Jon janë goditur nga një ciklon...