13 C
Tirana
Friday, May 29, 2020

Bardhi rikujton përgjimet e “BILD”: “Rama i fshihet drejtësisë”

Gazmend Bardhi ka shkruar një status në Facebook, ku rikujton përgjimet e gazetës "BILD" dhe se si Edi Rama u tërhoq nga padia ndaj...
Ballina LAJME

LAJME

Hapet gara për kryeprokurorin e ri, zgjidhet ngërçi në KLP

Prokuroria e Përgjithshme ka konfirmuar së fundmi se hapet zyrtarisht gara për kryeprokurorin e ri si kandidati i fundit për KLP. Është tejkaluar më në...

Elbasan, kapet ‘gangsteri’ një mal me akuza

Një 32-vjeçar i shpallur në kërkim për një sërë veprash penalë eshte arrestuar nga Policia e Elbasanit në bashkupunim me efektivët e kryeqytetit. Sipas Policisë...

Atentat në Durrës, një i vrarë dhe një i plagosur

Një ngjarje kriminale është shtuar ditën e sotme në Durrës. Gjatë një atentati me armë zjarri  ka mbetur i vrarë Edison Harizaj 39 vjeç,...

Autostrada Tiranë – Durrës së shpejti me pagesë

Kalimi i rrugës Tiranë - Durrës është tashmë çështje kohe. Ministri i Financave Arben Ahmetaj është shprehur se nuk do të ketë asnjë kosto...

Itali, kapet shqiptari me 1 milionë euro drogë

Pas pikasjes nga Policia Italiane për transportim lëndësh narkotike në sasi të konsiderueshme, një shqiptar përfundoi në pranga bashkë me një shtetas italian. Të arrestuarve...

Kryebashkiaku Veliaj: Tirana kandidate për “Kryeqyteti Evropian i Kulturës 2024”

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, mori pjesë në konferencën e parë të kryeqyeteve evropiane të kulturës, e cila po zhvillohet në Firence...

PD, Paloka sfidon Lleshin: Arresto Dakon dhe provo që s’je kukull

Numri dy i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka sfiduar hapur Sandër Lleshin të provojë se nuk është një kukull e Edi Ramës, menjëherë pas...

Ministri Ahmetaj: 65% e sipërmarrjeve, u hiqet tatimi mbi fitimin

Ministri i Ekonomisë dhe Financave Arben Ahmetaj ka prezantuar projektligjet e paketës fiskale gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë, duke shprehur se qëllimi i...

PD, Basha në Maliq: Oligarkët e konsiderojnë Shqipërinë si çifligun e tyre

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, sot gjatë një takimi me banorët në Maliq, bashkëbisedoi për alternativën e opozitës për ringritjen e bujqësisë, e...

Must Read

STATISTIKAT/Cili është qyteti më i pasur dhe ai më i varfër në Shqipëri?

Ata që banojnë në Tiranë kishin të ardhura për frymë më të lartat në vitin 2018, ndërsa Kukësi vijon të jetë rajoni më i...

Të dhënat alarmante, ja sa i kushton shtetit të mbajë në paraburgim një person!

Sipas INSTAT niveli i rrogës mesatare në Shqipëri është 521 mijë lekë. Por kjo rrogë, tejkalohet nga kosto që paguan buxheti i shtetit për...

Meta dekoron në kohë të pazakontë atentatorin e perandorit italian, Vasil Laçin: “Një njeri i vetëm mund…”

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka bërë një dekorim të veçantë ditën e sotme. Ai ka vendosur të vlerësojë heroin e popullit...