13 C
Tirana
Wednesday, April 1, 2020

Horoskopi ditor, e martë 31 mars 2020

Dashi Dite shume normale dhe pa asgjë te veçante kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mire do jete t’i merrni gjerat...
Ballina LAJME

LAJME

Shkodër, shkarkohet drejtori i Hetimit Tatimor dhe 21 inspektorë për korrupsion

Ministrja e drejtësisë Etilda Gjonaj në cilësinë e Koordinatorit Kombëtar Antikorrupsion pranë Kryeministrisë, ka iniciuar vendimin për shkarkimin e drejtorit të Hetimit Tatimor në...

E çuditshme, zjarre masive në Korçë

Disa flakë masive zjarri kanë shkrumbuar dy automjete, një pikë karburanti jashtë funksionit si edhe një restorant dhe pikë bastesh në fshatin Velitërnë të...

PS, deputeti Fino: Shifra e Markut absurde dhe e frikshme

Deputeti i PS, Bashkim Fino është shprehur kundër kërkesës së Prokurorisë së Përgjithshme dhe prokurores Arta Marku për 197 punonjës shtesë në vitin 2019,...

Hapet gara për kryeprokurorin e ri, zgjidhet ngërçi në KLP

Prokuroria e Përgjithshme ka konfirmuar së fundmi se hapet zyrtarisht gara për kryeprokurorin e ri si kandidati i fundit për KLP. Është tejkaluar më në...

Elbasan, kapet ‘gangsteri’ një mal me akuza

Një 32-vjeçar i shpallur në kërkim për një sërë veprash penalë eshte arrestuar nga Policia e Elbasanit në bashkupunim me efektivët e kryeqytetit. Sipas Policisë...

Atentat në Durrës, një i vrarë dhe një i plagosur

Një ngjarje kriminale është shtuar ditën e sotme në Durrës. Gjatë një atentati me armë zjarri  ka mbetur i vrarë Edison Harizaj 39 vjeç,...

Autostrada Tiranë – Durrës së shpejti me pagesë

Kalimi i rrugës Tiranë - Durrës është tashmë çështje kohe. Ministri i Financave Arben Ahmetaj është shprehur se nuk do të ketë asnjë kosto...

Itali, kapet shqiptari me 1 milionë euro drogë

Pas pikasjes nga Policia Italiane për transportim lëndësh narkotike në sasi të konsiderueshme, një shqiptar përfundoi në pranga bashkë me një shtetas italian. Të arrestuarve...

Kryebashkiaku Veliaj: Tirana kandidate për “Kryeqyteti Evropian i Kulturës 2024”

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, mori pjesë në konferencën e parë të kryeqyeteve evropiane të kulturës, e cila po zhvillohet në Firence...

Must Read

Shenjat e horoskopit që një ditë do të bëhen shumë të pasura!

Disa janë të prirur të mbledhin lekë, ndërsa disa të tjerë mendojnë vetëm si ti shpenzojnë. Por ndonjëherë ndoDh që disave tu eci fati,...

Jam pensionist dhe vetëm, ku mund të kërkoj ndihmë? Ja numrat në dispozicion sipas qyteteve

Numrat e mëposhtëm janë vendosur nga Bashkitë rrespektive, për t'i bërë të mundur të kërkojnë ndihmë për çdo problem. Tiranë 0800 0888. Durrësit (e hënë-e dielë)...

Shenja më e fortë dhe e fuqishme e Zodiakut. Ja cila është!

Fuqia e tij e shpirtit, karakteri i fortë, energjia e fuqishme dhe një vullnet i madh, rrallëherë mund të mos tërheqin vëmendjen e dikujt. Më...